Portage Erken Eğitim Paketi Sertifika Programı


19-04-2017 |

Portage Erken Eğitim Paketi Sertifika Programı

Portage Eğitim Paketi, okul öncesi çocukların (0 – 6 yaş) gelişimsel becerilerini değerlendirmeye ve ihtiyaçlarına uygun gelişim ve eğitim programı hazırlamaya yönelik bir pakettir. Portage metodu, 1969 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde, Özel Eğitim Daire Başkanlığının, okul öncesi çocukların gelişimini desteklemek amacıyla açtığı proje yarışmasını en başarılı ve özgün ilk üç proje arasına girerek kazanmıştır. Bu paket Portage Erken Eğitim Kılavuzu Gelişim Ölçeği, Kullanım Kılavuzu ve Etkinlik Önerileri Kılavuzundan oluşmaktadır ve bu paketin hazırlanması uzman bir ekibin üç yılını almıştır. 1975 yılında Amerikan Eğitim Bakanlığı programı ülke çapında yaygınlaştırılması için resmi olarak onaylamıştır. O günden bu yana Portage Eğitim Paketi’nin kullanımı dünyanın dört bir yanına dağılmış ve bu eğitim paketi 35’ten fazla dünya diline çevrilmiştir. Birçok ülke, eğitim bakanlıklarının onayı ile, Portage Eğitim Paketi’ni erken çocukluk uyarı ve eğitim programı olarak kullanmaktadır.

HEDEFLER :

Çocuğunun gelişimini doğumdan itibaren detaylı olarak değerlendirmek ve gelişimini desteklemeye yönelik çalışmalar yapmak isteyen tüm bilinçli anne-baba ve eğitimciler bu Paket’ten sonsuz bilgi ve öneri edinecektir. Ayrıca gelişimi yavaş seyreden ve özel eğitim gerektiren çocuklara sahip anne- babalar ve bu sahada çalışanlar, bu çocukların gelişimindeki eksiklikleri tamamlamaya yönelik pek çok yaratıcı öneri bulacaktır.

Hedeflenen Katılımcılar ve Ön Koşullar:

Psikolojik   Danışmanlık,   Psikoloji,   Özel   Eğitim,  Okul   Öncesi   Eğitim,   Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Hizmet Uzmanlığı alanlarında görev alan kişiler, ilgili alanların son sınıf öğrencileri ve aileler eğitime katılabilirler.

Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.

Dr. Ender (Uzundemir) MARANGOZ’un Özgeçmişi:

  • Amerikan Portage Metodu Türkiye Yetkilisi
  • Hacettepe Üniversitesi Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nü (1992) bitirerek Üniversite Öğrenci Bilim Teşvik (Yüksek Okul Birincilik) ve İhsan Doğramacı Üstün Başarı (Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Böl. Birincilik) ödüllerini aldı.
  • Manchester Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora programlarını tamamladı.
  • 1993 tarihinde, İngiltere’de PORTAGE Sertifikası ve İngiliz İşaret Dili Sertifikası aldı.
  • 1994 yılından bu yana Japonya, Avusturya, İngiltere, Amerika ve Hollanda’daki uluslararası ve ulusal kongrelerde konuşmacı olarak yer aldı.
  • 1997 yılında Manchester Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü’ nde yüksek lisans öğrencilerine “Davranış Yönlendirme Teknikleri” ile “PORTAGE Erken Eğitim Rehberi’nin Kullanım Teknikleri Eğitimi”ni verdi.
  • 1993-2009 yıllarında Ender Özel Eğitim Rehabilitasyon Kurumunda özel eğitimci ve sorumlu müdür olarak çalıştı.
  • 2010’dan bu yana açtığı Çocuk Gelişim Merkezi adlı kurumda bireysel olarak çocuk gelişim takibi, özel eğitim ve aile danışmanlığı hizmetlerini sürdürmektedir.
  • 1999 da PORTAGE Projesi Genel Yayın Hakları (copyright) sahibi Cesa#5 ile sözleşme yaparak Türkiye Basım, Yayın, Satış ve Dağıtım Hakları sahibi oldu.
  • 2000 yılından günümüze kadar çeşitli illerde verdiği Portage Eğitimleri ile pek çok saha çalışanı ve eğitim kurumlarına (Ör: FMV: Fevziye Mektepleri Vakfı; ALEV: Avusturya Lisesi Eğitim Vakfı; İSTEK Vakfı; IŞIKKENT Eğitim Kampüsü; Metin Sabancı Spastik Engelliler Vakfı) Portage Paketi’nin kullanımı hakkında yeterlilik kazandırmıştır. Bu alandaki çalışmaları halen devam etmektedir.

PROGRAM BİLGİLERİ

Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.

Tarih:         7-8 mayıs Pazar pazartesi( 2 tam gün )

Saat:          9:30 – 16:30

Kontenjan:   30 katılımcı

Eğitimci:    Dr. Ender (Uzundemir) Marangoz,  Çocuk Gelişimi Eğitimi Uzmanı, Özel Eğitim Doktoru

Ücret:        525 TL+KDV  (Eğitim ücreti dahilinde, tüm katılımcılara Portage eğitim  seti malzemeleri verilecektir.)

Son Başvuru Tarihi:   1 Mayıs 2017

Verilecek Sertifika: Portage Eğitim Paketi Uygulama Sertifikası

Yer             :  ALGI ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ.   www.algiozelegitim.com.tr

Büyükdere cad. Mecidiyeköy Mah.Kervangeçmez Sokak No: 10/1

Mecidiyeköy Şişli İstanbul

Tel:0 212 211 10 91-92  Fax:0 212 212 57 55

Kayıt ve ödeme : Sınırlı sayıda kontenjan olduğundan, katılımcıların öncelikle telefonla ALGI ÖZEL EGİTİM MERKEZİ’ne (ALGI TEL: 0212 211 10 91-92) ön kayıt yaptırmaları rica olunur.

*** Telefonla kayıt yaptıran katılımcıların en geç 1 MAYIS 2017 tarihine kadar TEB BANKASI GÜLTEPE ŞUBESİ 12489 nolu hesaba ALGI EĞİTİM ÖĞRETİM HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. adına (IBAN NO: TR 83 0003 2000 2140 0000 0124 89) eğitim ücretini yatırmaları ve banka dekontunu fax (ALGI FAX: 0212 212 57 55) çekmeleri gerekmektedir. Böylelikle katılımcıların kesin kaydı yapılacaktır.

Not: Bankaya ödeme yaparken kendi isminizi belirtmeniz rica olunur.

ELDEN ÖDEME YAPILMASI KABUL EDİLMEYECEKTİR. 

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.

İş Arayanlar

iş arayan 1367 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Beyza D.
Fizyoterapist

Dün

Rabia H. Ö.
Fizyoterapist

Dün

Sümerya Y. Ş.
Okul Müdürü

Dün

Ömer T.
Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

Dün

Tuba A.
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmeni

Rehabilitasyon.com'daki güncellemeleri ve yenilikleri artık Facebook'dan da takip edebilirsiniz