Minik Elif'in İlk Adımı


06-08-2017 |

Minik Elif'in İlk Adımı

Doğuştan gelişme geriliği, serebral palsi (beyin felci) tanısı konan minik Elif, Esenyurt Belediyesi tarafından kendisine hediye edilen hard wolker cihazı sayesinde ilk kez yürüdü. İlk adımını büyük bir heyecanla atan minik Elif’in ailesi ise duygulu anlar yaşadı.

Minik Elif’e gelişme geriliği, serebral palsi (beyin felci) tanısının konması üzerine Kılıç ailesi birçok doktora gitti. Yapılan tetkiklerin sonucunda 8 yaşındaki Elif’in ileride yürüyebilmesi için özel olarak üretilen bir yürüme cihazı ile egzersiz yapması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Kılıç ailesi, Esenyurt Belediyesini arayarak yardım istedi. Bundan haberdar olan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun talimatıyla Sosyal Yardım Müdürlüğü harekete geçti ve minik Elif için özel olarak hard wolker cihazı üretilerek hediye edildi. Minik Elif’in cihaz ile ilk yürüyüşü ise duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Küçük kızın annesi Zeynep Kılıç, ilk adımında büyük heyecan yaşadı.

“Bu cihazla Elif yeniden doğmuş gibi hissediyorum”

İki engelli kızının olduğunu vurgulayan Zeynep Kılıç, "Bu cihazın verilmesi bizim için çok anlamlı oldu. Benim iki engelli kızımı sürekli aynı anda egzersiz yaptırmam mümkün değil. Bu cihaz sayesinde kızımı egzersiz yapmaya alıştıracağım daha sonra kendi başına yürüyebilecek. Belediyeye cihazı istediğime dair başvuruda bulundum. Belediyeden olumlu bir yanıt geldi, belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu cihazla Elif yeniden doğmuş gibi hissediyorum, çok mutluyum. Umutsuzluğuma umut oldu" ifadelerini kullandı.

“Bu alete çok ihtiyacı vardı”

Minik Elif’in tek başına yürürken zorluk çektiğine dikkat çeken Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, "Elif’e verdiğimiz cihaz yardımı ile daha rahat yürüyebilecek, verdiğimiz cihaz aynı bisiklete benziyor. Ailesi, Elif cihazı kullanmaya başlayınca daha rahat edecek, çünkü kilo almaya başladı, büyüdü. Dolayısıyla bu alete çok ihtiyacı vardı. Engellilerle ilgili ne isteniyorsa, bedeli ne olursa olsun yardım ediyoruz" dedi.

Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Rehabilitasyon.com Facebook'da...

İş ilanlarını ve diğer güncellemeleri Facebook'dan takip etmek için sayfamızı beğenin:

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.

Rehabilitasyon.com'daki güncellemeleri ve yenilikleri artık Facebook'dan da takip edebilirsiniz