Kumluca Sınav Kolejinden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Anlamlı Dayanışma


15-12-2018 |

Kumluca Sınav Kolejinden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Anlamlı Dayanışma

2018-2019 eğitim öğretim yılında açılan okulumuz Kumluca Özel Eğitim Uygulama Okuluna, Kumluca Sınav Kolejinden materyal yardımı yapıldı.

2018-2019 eğitim öğretim yılı sene başında Antalya ili Kumluca ilçesinde açılan okulumuz Kumluca Özel Eğitim Uygulama Okuluna, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Kumluca Sınav Koleji tarafından materyal yardımında bulunuldu. Orta ağır zihinsel yetersizliği olan ve otizm özellği gösteren öğrencilere eğitim öğretim hizmeti veren okulumuz öğrencileri için Kumluca Sınav Koleji 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle okullarında kermes düzenlediler. Kermesten elde ettikleri gelirlerle yaklaşık 150 civarında eğitim materyalini okulumuza hediye ettiler. Öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerine, bilişsel, sosyal ve psikomotor gelişim alanlarında daha da bağımsız olabilmelerine hizmet etmesi amacıyla yaklaşık 150 civarındaki materyali okulumuza hediye eden Kumluca Sınav Koleji toplumsal bütünleşmenin çok güzel bir örneğini sergiledi. Öğrenci, öğretmen ve idarecileri ile okulumuza yaptıkları ziyaretle mateyalleri düzenlenen bir programla okulumuza hediye ettiler. Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürümüz M. Ali GİRGİN Beyin de katıldığı program sonucunda ilçe milli eğitim müdürümüz ve okul müdürümüz Kumluca Sınav Kolejine teşekkür plaketi takdim ettiler. Özel eğitime ihtiyacı olan birey ile yaş itibariyle normal eğitimden yararlanan akranlarının katıldığı programda her iki okulun öğrenci velileri de hazır bulundu. özel eğitim öğrencisi ile normal eğitim öğrencilerinin birlikteliğinin bütünleştirme çerçevesinde sosyal açıdan önemli bir çalışması olarak gerçekleştirilen kermes ve alınan materyallerin okulumuza hediye edilmesi etkinliği bu sene eğitim öğretim hayatına başlayan okulumuz Kumluca Özel Eğitim Uygulama Okulunun desteklenmesi ve eksikliklerinin giderilmesi açısından da önemli bir çalışma oldu. Ben de şahsım ve görev yaptığım okul öğrenci, öğretmen, idareci ve velileri adına Kumluca Sınav Kolejine teşekkür ederim. Bu güze dayanışmanın diğer okullar için kılavuzluk etmeini ve yaygınlaşmasını temenni ederim. 

Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.

Fotoğraflar

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Özel Eğitim Uzmanı

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 1300 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Kardelen B.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Merve K.
Fizyoterapist

Bugün

Melis G.
Sosyal Hizmetler

Dün

Sergen B.
Psikolog

Dün

Ayşe N. K.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.