Afyonkarahisar'da Görme Engelliler İçin Pusula ve İmza Şablonu Dağıtılıyor


12-04-2017 |

Afyonkarahisar'da Görme Engelliler İçin Pusula ve İmza Şablonu Dağıtılıyor

AFYONKARAHİSAR (AA) - Altınokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şubesince, 16 Nisan halk oylamasında görme engelli üyelerine tek başına oy kullanabilmeleri için pusula ve imza şablonu dağıtılıyor.

Altınokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Atacan, dernek binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, pazar günü yapılacak halk oylamasında üyelerinin kimsenin yardımı olmadan oylarını kullanabileceğini söyledi.

Görme engelliler için özel hazırlanan pusula ve imza şablonları sosyal medyada gördüğünü belirten Atacan, "Yüksek Seçim Kurulunun da bu şablonların kullanılmasını uygun gördüğünü öğrendik. Bunun üzerinde biz de Afyonkarahisar'daki görme engelli üyelerimizin halk oylamasında kullanmaları için özel hazırlanan pusula ve imza şablonlarını temin etmek istedik. Paydaş derneğimizle iletişime geçerek 200 adet getirttik." dedi.

Atacan, Afyonkarahisar'daki tüm görme engellilerin pusula ve imza şablonlarını talep ettikleri takdirde dernekten alabileceklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Daha önceden görme engelli kardeşlerimiz, oy kullanma işlemlerini birilerinin yardımlarıyla kullanıyordu. Muhakkak yanımızda güvenilir insanlarla gidiyorduk ama kimi arkadaşlarımızın aklında ister istemez şüphe kalıyordu. Tam anlamıyla kendisi pusulaya basamadığı için hür irade tecelli etmiyordu. Artık bu hafta sonu yapılacak referandumda görme engelli arkadaşlarımız bu şablonla gönül rahatlığıyla 'evet' veya 'hayır' oyu kullanabilecekler."

Görme engelli Hakan Erdoğan da kendileri için özel hazırlanan pusula ve imza şablonlarını olumlu bulduğunu ifade etti.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Rehabilitasyon.com'daki güncellemeleri ve yenilikleri artık Facebook'dan da takip edebilirsiniz