Açıköğretimdeki Engelli Öğrencilere Canlı Destek


30-03-2017 |

Açıköğretimdeki Engelli Öğrencilere Canlı Destek

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, engelli öğrencilerine yönelik sunduğu imkânlara bir yenisini daha ekledi.

Engelli öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde özel materyallerle desteklenmesi; sınav organizasyonları sürecinde ise büyük puntolu kitapçıklar ve optik formlar, görme engelliler için özel yardımcılar, yatalak öğrenciler için evinde sınav gibi yapılan özel uygulamalar ile sınavlarındaki engellerin aşılması için çaba sarf eden Açıköğretim Sistemi, "Canlı Destek "uygulaması ile de engelli öğrencilerin sorunlarına ve sorularına günlük çözümler ve cevaplar bulmaya çalışıyor. Engelli öğrencilere sunulan bu yeni hizmetin önemine dikkat çeken Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi olarak, engelli öğrencilerin engelleri aşması için gayret gösterdiklerini söyledi. Güney, "Sınav öncesi ve sınav anındaki engelleri aşmak için yaptığımız uygulamaların yanına, her gün engelli öğrencilerimizin sorularını yöneltebilecekleri "Canlı Destek" fırsatımızı da ekledik. Engelli öğrencilerimiz, her gün bu bir saat aralığında canlı olarak sorunlarını dile getirebilecek ve sorularını sorabileceklerdir. Biz de onlardan gelen istek ve şikâyetleri ivedi bir şekilde değerlendirerek, sorunlarını en kısa sürede çözmeye çalışacağız" dedi.

Engelli öğrencilerin, "Canlı Destek" uygulamasına ulaşmak için "engelsizaof.anadolu.edu.tr" adresinin ziyaret edip sayfanın sağ tarafındaki canlı destek butonu aracılığıyla sisteme giriş yaparak her gün 15:00-16:00 saatleri aracında canlı destek alabilecekleri bildirildi.

Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.

Kaynak: http://www.ulusalpost.com/acikogretimdeki-engelli-ogrencilere-canli-destek-83668h.htm

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...
Rehabilitasyon.com'daki güncellemeleri ve yenilikleri artık Facebook'dan da takip edebilirsiniz