Özel Sevgi Denizi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Kurumsal

 "Eğitim Her Çocuğun Doğal Hakkıdır"diyerek yola çıktık. Amacımız engelli bireylerimizin gelişimi ve ailesi ile mutluluğudur. Tüm personelimizin katılımlarıyla engelli bireylerin yaşam standartlarını geliştirici eğitim faaliyetleri düzenleyerek, engeli azaltıcı çalışmalarla engelli bireylerimizi tüketici konumundan kurtararak üretici bireyler olmalarını sağlamaktır.

 

Özel Sevgi Denizi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2011 yılında Rehabilitasyon sektörün’deki eksikliklerİ görerek başlanan, kaliteli eğitim bilinciyle Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan ruhsatla 1300mkapalı alan üzerine kurulu

 • 16 bireysel ve grup eğitim odası,
 • Müzik odası
 • Oyun odası
 • Çok amaçlı çalışılabilinen özel oda ( duyu, jimnastik ve sakinleşme odası) 
 • 2 fizyoterapi salonu,
 • El sanatları atölyesi
 • Aile ve psikolojik danışmanlık hizmeti
 • Seminer salonu,
 • Sinema odası
 • Veli bekleme odası  
 • Kamera sistemiyle dersleri takip edebilme
 • Ücretsiz servis imkanlarımız ile  faaliyete başlanmıştır.

   Eğitim Kadrosu

Fizyoterapistler, Zihinsel Engelliler Sınıf öğretmenleri, Özel Eğitim Öğretmenleri, Görme Engelliler Öğretmeni, Aile Danışmanı, Psikolog, Okul Öncesi Öğretmenleri,  El Sanatları Öğretmeni, Tiyatro ve Drama Öğretmeni, Müzik Öğretmeni ve Usta öğreticilerinin bulunduğu uzman kadromuz hizmetinizdedir.

  Farklılıklarımız

Psikoloğumuz tarafından faaliyet gösteren Rehberlik Servisimiz; Aile danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık, Çocuk Değerlendirme paketi, çeşitli durumlara yönelik testler, Engelli Hakları Konusunda Bilgilendirme, Hizmet İçi Eğitimler ve Seminerler organize etmektedir. Tüm hizmetleri okulumuzda kaydı bulunan velilerimiz ve öğrencilerimiz için ücretsizdir.

Her hafta sinema odamızda öğrenci ve velilerimiz için sinema günleri düzenlenmektedir.

El sanatları öğretmenimiz tarafından yönetilen atölyemizde, çocuklarımızın gelişimlerine katkıda bulunmasının dışında meslek edinmelerine yönelik eğitimler, faaliyetler yapılmaktadır. Çocuklarımızın ve bireylerimizin yapmış olduğu etkinliklerle sergiler düzenlenmektedir.

Eğitim birimlerimiz, sınıflarımız standartların üstünde geniş ve çocukların sıkılmayacağı ferah boyutlarda, renklerde özel olarak dizayn edilmiştir. 

Güvenliğin 7/24 kamera sistemi ve tam donanımlı merkezi yangın söndürme sistemi ve yangın teçhizatıyla birlikte sedye asansörü,  jeneratör kullanımı ile tam bir akıllı bina olarak planlanmıştır.

 Kurumun eğitim kalitesinin korunması ve velilerimizin çocuklarını kolayca gözlemleyebilmeleri amacıyla eğitimin her aşaması kamera sistemleriyle takip edilmektedir.

VİZYONUMUZ

- Türkiye’de ‘Zihinsel yetersizlik ve her türlü engel grubunun tanısını almış olan bireylerin ve ailelerinin sağlık ve eğitim gereksinimlerinin dünya standartlarında karşılanmasıdır.

MİSYONUMUZ

- Zihinsel yetersizliği olan ve her türlü engel grubundan bireylerin veya ailelerinin çağdaş toplum koşullarında yaşamlarını sürdürebilmeleri için bilgi ve destek gereksinimlerinin karşılanması.

                                                                       ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM

Yaşama ortak olmanız yolunda el ele vermek istiyoruz.

Ve Sait Faik'in de dediği gibi " BİR İNSANI SEVMEKLE BAŞLAR HERŞEYdiyoruz.İletişim Bilgileri

NOT: İş başvurusu için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanmayınız, tüm iş başvurularını "İnsan Kaynakları" bölümünden yapınız.
AdresÖzel Sevgi Denizi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Mimar Sinan Mah.Spor Yolu Cad.Hoca Veyis Sk.No:1/3


34000, Sultanbeyli/İSTANBUL

Telefon(216)592-3232
Faks(216)592-3231
Webhttp://www.ozelsevgidenizi.net