İş Arıyorum!


08-01-2013 |

İş Arıyorum!

           Bir iş arıyorum bu gün itibariyle.Ama her hangi bir iş değil aradığım.En çok sevdiğim,günün yirmi dört saatini bile ona ayırdığım,ve hiç beni yormayan bir iş.

Nedir biliyor musunuz.Engelli çocukları eğitmek.Anlayacağınız ben çok ama çoook iyi bir özel eğitim öğretmeniyim.İşimle ilgili bütün tevazu sınırlarını aşıyorum.

Çünkü ben öylesine bir üniversiteden mezunumki,elime su dökemez benim diyen.Hangi üniversite diye soracaksınız mutlak. Elbette haklı olarak dudak ta büküyorsunuzdur ancak,mezun olduğum üniversiteyi söylediğimde kabul edeceksiniz haklılığımı.

Ben CEREN GÜNEŞ BARLAS ÖZEL EĞİTİM BÖLÜMÜNÜ OKUYORUM HALA O YAŞADIKÇA PROGRAMI BİTMEYECEK.Her öğrenme becerisini planlıyor,uyguluyor,sonucu görüyor ve aldığım notları ders notları olarak güncelliyorum.Yani yaparak yaşayarak eğitim alıyorum üniversitemden.

Çocuklarımın içinde beni en az üzeni ve ve en çok mutlu edeni CEREN.

Varol yaren!

Gelelim nasıl bir iş aradığıma.Önce bir patron istiyorum ki çalışacağım iş yerini salt para kazanmak için açmış olmasın.Helal kazanmayı ilke edinsin.Hizmet vereceği insanların Allahın gözdeleri olduğunun bilinciyle saçlarını okşamaktan,burunlarını silmekten,gerektiğinde basenlerini temizlemekten kaçınmasın.Önceliği onların gelişimi,eğitimi olsun.

Çalıştırdığı elemanın maaşını gününde ödesin.Peygamber Efendimizin hadisinde buyurduğu gibi"çalışanın emeğinin karşılığını teri kurumadan ödeyin"ilkesini benimsesin.Dersini almadan hiç bir öğrencinin parasını almasın.Her çalışanının sigorta pirimini tam ödesin.Asgari ücretten gösterip devleti dolandırmış olmasın.

Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
Çalıştırdığı personel de bu çocukları seven ve yeterli eğitimi almış olsun.Öğrenci velilerine gerekli hassasiyeti göstersin ama anlamsız ve haksız rekabete çanak tutarak modern dilenciler kitlesinin oluşmasına zemin hazırlamasın.

Ve bir de çalışma arkadaşlarım olsun orda.Hepsi de özel eğitime gönül vermiş olsun.Sevdikleri bir iş olduğu için yapsınlar bu işi.Diplamalarından nemalanmaya kalkmasınlar iş arkadaşlarım.

Böyle bir iş arıyorum işte.Huzurla keyifle,gururla yirmi dört saat çalışacağım bir iş.Varsa böyle bir iş,hemen arayın lütfen,ben özel eğitimden umudumu kesmeden.

Billiyorum ki tecrübelerimden, ÖĞRENEMEYEN ÇOCUK YOKTUR,ÖĞRETEMEYEN ANNE, BABA VE ÖĞRETMEN VARDIR.Diyorum ben.

Yorumlar (1)

[ Üyelere Özel ] 16-01-2013 21:07:46

arzu ettiğiniz ğibi bir özel eğitim merkezi bulabilirseniz eğer o iş yerinde ben de çalışmak isterim lakin ben henüz bulamadım.

Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...