rehabilitasyon merkezlerinde çalışan meslektaşlarım..

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
<< Geri123İleri >>
[ 30-05-2006 ]
arkadaslar meb e bagli kurumlarda psikolog odasi olma zorunlulugu var degil mi?Ben oyle biliyorum ama yine de sormak istedim. Eski kurumumda odam vardi ancak su an calistigim kurumda odam ya da sinifim yok zaten egitimci statusundeyim ve odam olmamasi beni rahatsiz ediyor. bu arada timucin beyden psikososyal notlarini isteyen bircok arkadas oldu, ancak bana notlar ulasmadi size ulasti mi arkadaslar?
[ 31-05-2006 ] Sayın Didem Aslanbaş
MEB Özel Özel Eğitim Kursları Standartlar Yönergesinde Psikolog odası ile ilgili bölüm şöyle:
"Bulunması Gereken Bölümler
Madde 162- Özel, özel eğitim kurslarında bulunması gereken bölümler:
1-.......
9-Rehberlik servisi odası-Psikolog odası: İhtiyaca cevap verecek büyüklükte olmalıdır."
Gördüğünüz gibi bu oda zorunlu odalardandır.Ancak M2olarak büyüklüğü serbesttir.Kurumunuzun yerleşim planına bakarsanız bu odanın neresi olduğunu görürsünüz.Psikologların ise eğitim vermesi mümkün değildir.(!!!???)
[ 19-07-2006 ]
merhaba Timuçin bey, rica etsem uygun bir zamanınızda psikososyal içerikli ders materyalinizi ve elinizde bulunan (ve uzmanlık gerektirmeyen) testleri benimle de paylaşabilir misiniz?Şimdiden çok teşekkür ederim
[ 04-08-2006 ] reh merkezlerinde maaslar ve sozlesmeler vs.1.bolum
merhaba 2002 den bu yana araliklarla cesitli kurumlarda calistim, herseyden once ogretmen olmadiginizi ve seanlara ogretmen gibi girmeyeceginizi belirtin,cumartesi gunleri ekstra bir toplkanti vs disinda calismayacaginizi belirtin,paikolog olarak gorev yapmak konusunda inatcı olun, maaslar illere ve ilcelere gore degisiyor, ben mesela haftada 3 gun bir ilceye gidip geliyorum ve 1400 le calisiyorum
il icinde( ankara) da da bu 1000-1500 arasinda degisiyor arkadaslarimdam aldigim rakamlara gore ..

[ 04-08-2006 ] reh merkezleri ,sozleşmeler vs 2. bolum
ayrica sozlesme konusunda bir uyarim olacak:
bazi kurumlar standart sözleşme adi altinda 2 senelik calisma ve vazgecilmesi durumunda tazminatlar talep ediyorlar bu kurumlar kotu niyetlidir bence bu sozlesmeleri imzalamayin,ayrica iş kanunua gore SOZLESEMYİ İMZALADIGINIZ ANDAN ITIBAREN 2 AY ICINDE VAZGECME HAKKINIZ VAR ( IKI TARAFLI) ,o yuzden sozlesmeyi imzaladim tuh ah vah demenize gerek yok, iki ay icinde kurumun size uygun olup olmadigini anlarsiniz, ayrica kurum hakkinda eski ve yeni calisnalarindan arastirma yapiniz, calistigim sureler icinde benim de ve bircok arkadasımında basina hoş olmayan seyler geldi, maalesef boyle kurum ve sahipleri var, sakin issiz kalacaginizdan korkmayin, acin bakin hurriyetei ve bu siteye ..surekli ilanlar veriliyor, ayrica hiç bir ise yaramayan tpd de bazen bu ilanlari mail gruplarina yolluyor..meslek gurubunuzun mail tartisma ve bilgilendirme gruplarina uye olunuz..
sevgi ve saygilarimla
mujgan sonmez
[ 23-08-2006 ]
Merhaba Timuçin Bey. Elinizdeki materyalleri benimle de paylaşırsanız çok sevinirim. Hacettepe psikoloji 2006 mezunuyum. Amasya'da bir özel eğitim kurumunda bir aydır çalışıyorum. Şimdiden teşekkürler..
[ 01-09-2006 ] HİCRAN HANIM'A
merhabalar ben de bir yıl özel eğitimde çalıştım ama şimdi kpss ile atamamı bekliyorum sizden gittiğiniz devlet kurumunun işleyişi ve sizin yaptıklarınızla ilgili bilgi alabilir miyim?
[ 29-09-2006 ] Timuçin Bey'e
Merhaba Timuçin Bey. Elinizdeki materyalleri benimle de paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
[ 01-10-2006 ] Timuçin Bey'e
Merhaba Timuçin Bey.Ben 3 ay gibi kısa bir süredir özel eğitimde çalışıyorum ve kendi mesleğime yönelik çalışmak istiyorum.Derslerinizin içeriği ve kullandığınız materyalleri bana ulaştırabilirseniz sevinirim.
[ 14-10-2006 ] TAVSİYE
SAYGI DEĞER MESLEKTAŞLARIM GİTTİĞİMİZ KURUMLAR ÇALIŞMA ALANIMIZI TAM OLARAK BİLMİYOR YADA BİLMEK İSTEMİYOR OLABİLİR.BU NEDENLE UYGUN BİR DİLLE ALANIMIZI İZAH EDİP KRİTERLERİMİZİ BELİRTİP BUNDAN ÖDÜN VERMEZSENİZ SİZDE RAHATLATSINIZ. BİZ İLGİLİ KURUM YADA KİŞİLERE YÖN VERMEZSEK YÖNLENDİRİLEN MALESEF BİZ OLURUZ.VE ÇALIŞTIĞIM YERDE ANCAK BU ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUM. SAYGILARIMLA
[ 10-11-2006 ] merhabalar
Merhaba Timuçin Bey. Elinizdeki materyalleri benimle de paylaşırsanız çok sevinirim.
[ 27-11-2006 ] timuçin aktan bey'e
sosyal psikolojiyle ilgili materyali olan yada soayal psikolojiyle ilgili elindeyüksek lisans notları olan arkadaşlar bu notlarnızı bana ulaştırırsanız sevinirim...
<< Geri123İleri >>