Resmi tatillerin telafisi olması gerekiyor mu?

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
[ 18-10-2007 ] Resmi tatillerin telafisi olması gerekiyor mu?
Merhabalar, yaşadığım bir problemi paylaşmak istiyorum. 6 ekim cumartesi günü İstanbul'un Kurtuluşu nedeniyle çalıştığım özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi kapalıydı. Ancak bugün müdürümüz o günün telafisinin yapılması gerektiğini söyledi.Ancak ramazan bayramı için telafi gerekmiyormuş, o neden? Bu nasıl bir çelişkidir böyle hem resmi tatil hem telafi gerekiyor işin içinden çıkmadım ve çokta sinirlendim. Böyle bişey var mı? Teşekkürler.
[ 22-10-2007 ]
Merhaba Arzu Hanım,

ramazan bayramı önceden bilinen bir resmi tatil günü olduğundan aylık programınız bayram tatili göz önüne alınarak hazırlanmıştır ve seans verilmemiştir. 6 ekimse resmi tatil günü olmadığından büyük olasılıkla aylık programınız hazırlanırken göz önüne alınmayarak seans yazılmıştır. bu durumda da -belki valilik kararıyla tatil edildiniz- seanslar haliyle aksamaya uğrar. yani aslında herhangi bir çelişki yok sadece programda belirtilip verilemeyen seansın telafisidir. yazdıklarınızdan böyle duğunu düşündüm ama kurumunuza ait farklı bir durum var mı bilemiyorum.

kolaylıklar dilerim,


Psk. Emrah Talay


[ 22-10-2007 ]
teşekkürler, zaten telafi uyguladık, ama bana gene de saçma geldi kurumla ilgili değil bu zaten milli eğitimle ilgili sanıyorum, çünkü milli eğitim 6 ekimde kurum açılmayacak vs demiş sanırım ama sorduğum diğer rehabilitasyon merkezlerinde 6 ekimde ders yapıldı gerçekten birşey anlamadım bu durumdan bir tatil varsa her kuruma olmalıdır bence ve resmi tatil kabul ediliyorsa telafi olmamalı bence ya da resmi tatil yapılmamalı.
[ 03-11-2007 ]
6 ekim resmi tatil değildir; 29 ekim, 30 ağustos, 19 mayıs, 23 nisan gibi milli bayramlar resmi tatillerdir, milli eğitime bağlı kurumlar bu günlerde tatil olur ve bu derslerin telafisi yapılmz.