İlkevin Özel Eğitim ve Reh.Hiz.Sağ.Med.Kant.Tur.San.Ltd.Şti.

Kurumsal

İLK EVİN ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

   Engelli olarak dünyaya gözlerini açarken annesini kaybeden Kajin’in babası Abdullah Bey’in yardımı ile hayata tutunan Kajin’in yaşantısı bu kurumun kurulmasına neden oldu.

   Sevgiyle tüm zorlukların aşılacağı inancıyla, çok özel çocuklarımız için Türkiye’nin en büyük özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini kurmaya karar verdik. Avrupa ve İsrail’de eğitim ve rehabilitasyon merkezlerini inceledik. Fizik hastanelerine ve bazı kurumlara başvurduk. Yurt dışında yapılan araştırmalar ve gözlemler neticesinde kurulacak merkezin şehrin gürültüsünden,trafiğin yoğun olduğu ana arterlerden ayrıca çocukların gelişimini olumsuz yönde etkileyen yüksek gerilim hatlarından uzak olması denize yakın olması ve yüksek katlı binaların olmamasına dikkat edilmesi gerektiğini öğrendik. Öğrendiklerimizi uygulamak adına profesyonel ekibimizle projemizi sunduk.

   Uzun ve yorucu geçen bir kurum sürecinden sonra, ilke edindiğimiz gözetim,eğiten ve üreten bireyler yetiştirme konusunda amacı, sarf edilen emek ve çabanın kutsallığını Beylikdüzü’nün tam kalbine kurduk. Erken teşhis ve doğru eğitim ile çocuklarımızın topluma yararlı üretken bireyler olarak bağımsız yaşamalarını hedef aldık. Farklı gelişen çocuklarımızı İLKEVİN’in çatısı altında bir araya getirmeyi hedefliyoruz.

    Kurumumuz 2100 öğrenci kapasitelidir. 1 yılı aşkın süredir hizmet ve eğitim veren İlk Evin 500 öğrencisiyle hızla büyümek ve gelişmektedir.

   İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 4700 m2’lik arazisinde son deprem yönetmenliklerine uygun olarak radyal temel üzerinde toplam 5 katlı binasında hizmet vermektedir. İlk Evin bünyesinde bulundurduğu 2800 m2 bahçe alanı,45 adet bireysel eğitim odası,18 adet grup eğitim odası,7 adet fizik tedavi ve rehabilitasyon salonu,2 adet oyun ve etkinlik odası,2adet rehberlik servisi, resim ve müzik odası, eğitim amaçlı tam donanımlı kapalı yüzme havuzu,160 kişilik tiyatro ve konferans salonu,kütüphane,internet erişim odası,revir,açık oyun ve Türkiye’nin tek Hippoterapi (atla tedavi) alanlarıyla rehabilitasyon merkezi sektöründe Türkiye’de özgün olarak projeleşmiş ilk ve tek özel eğitim ve rehabilitasyon merkezidir.

   Tüm eğitim üniteleri, standartlar üstü geniş kullanım ve yaşam koşullarına uygun olarak çocukların sıkılmayacağı ferah boyutlarda ve renklerde dizayn edilmiştir.  Yapı malzemelerinde tamamen anti alerjik boya ve döşeme ürünleri kullanılmıştır. Hidroterapi (suyla tedavi)  çalışmalarının uygulandığı tam donanımlı 250m²lik kapalı yüzme havuzuna öğrenciler özel tekerlekli sandalye ile eğimli rampadan inerek rahatça girebilmekte aynı anda 4 öğrenciye eğitim verilebilmektedir. Havuzun suyunun sıcaklığı yaz ve kış aylarındaki hava koşullarına göre otomatik ayarlanmaktadır.

    Binanın her katında uluslararası standartlarda tam donanımlı engelli tuvaletleri ve aksesuarları yer almaktadır.

   Temizlik konusunda da azami derece hijyen kurallarına uyulmaktadır. Binanın en üst katında bulunan her an konfor ve huzur içersinde çocuklarını bekleyecekleri teknolojik altyapısı kurulmuş 100 kişi kapasiteli açık teraslı kafeterya yer almaktadır. Hijyen koşulları dikkate alınarak dizayn edilmiş ve personel yemekhanesinde kalori değerleri hesaplanarak her gün 3 çeşit yemek servisi yapılmaktadır.

   Güvenliğin 7/24 kamera sistemi ve özel güvenlik personeli ile sağlandığı İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, tam donanımlı merkezi yangın söndürme sistemi ve yangın teçhizatıyla birlikte sedye asansörü, ilk yardım ünitesi ve ve 200 hanelik bir binayı aydınlatacak kapasitede jeneratör kullanımı ile tam bir akıllı bina olarak planlanmıştır.

  Kurumun eğitim kalitesinin korunması amacıyla eğitimin her aşaması kamera sistemleriyle takip edilmektedir.

    AB standartlarında çağın gerektirdiği son teknoloji ve ekipmanları ile farklı gelişen çocuklarımızın eğitiminde fark yaratacak rüya odası, duyu bütünleme seti, ışıklı top havuzu,müzikli terapi alanları için en iyi kalitede hizmeti sizlere sunuyoruz.

Haftada 3 farklı filmin gösterime girdiği sinemamızda faaliyette olup tüm veli ve öğrencilerimize ücretsizdir. Alan mezunu el sanatları öğretmeninin koordinasyonunda faaliyet gösteren bir el sanatları atölyemiz bulunmaktadır. El sanatları atölyemiz çocuklarımızın üretimleriyle sergiler düzenlemektedir.

Her hafta kurumumuz bünyesinde, alanında uzman kişilerin katılımıyla bilgilendirme seminerleri düzenlenmektedir. Seminerlere katılım ücretsizdir.

 İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezimizde; 11 Zihinsel Engelliler öğretmeni, 6 Fizyoterapist, 2 Dil ve Konuşma Terapisti, 1 Görme Engelliler Öğretmeni, 1 İşitme Engelliler Öğretmeni, 3 Çocuk Gelişimi Ve Eğitim Uzmanı, 2 Psikolog, 5 Grup Öğretmeni, 2 Hidroterapi Uzmanı ve ile birlikte hizmet vermekteyiz.

    Kurumumuzdaki Destek Eğitim Programları ve Tanı Grupları:  Zihinsel engelli bireyler destek eğitim programı,İşitme Engelli bireyler destek eğitim programı,Görme Engelli bireyler destek eğitim programı,Bedensel Engelli bireyler destek eğitim programı,Dil ve Konuşma Bozuklukları,Özel Öğrenme Güçlüğü destek eğitimi,Yaygın Gelişimsel Bozukluk destek eğitimi. Tanı gruplarında ise Otizm ,Down Sendromu ,Dikkat Eksikliği ve Hiperaktvite Bozuklukları programlarının kurumumuz hizmet vermektedir.

   Çocuklarımızın sadece bilimsel verilerle belirlenen eğitim ve tedavilerle değil,çok daha fazlasına ihtiyaç olduğuna hepimiz inanıyoruz. İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak daha fazlasını başarmayı hedefliyoruz.

 İletişim Bilgileri

NOT: İş başvurusu için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanmayınız, tüm iş başvurularını "İnsan Kaynakları" bölümünden yapınız.
Adresİlkevin Özel Eğitim ve Reh.Hiz.Sağ.Med.Kant.Tur.San.Ltd.Şti.
Dereağzı Mah.Korukent Cad. No:10


34528, Beylikdüzü/İSTANBUL

Telefon(021)288-0929 / (212)880-9985
Faks(212)880-9905
Webhttp://www.ilkevin.com.tr