Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde İki Branşın Çalışmasına İzin Verildi


16-03-2017 |

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde İki Branşın Çalışmasına İzin Verildi

MEB'ten İki Branşa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Çalışma İzni Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından odyoloji bölümü ve çocuk gelişimi mezunlarının özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim personeli olarak çalışma talepleri olumlu karşılandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 5580 sayılı Özel Öğretim Kuramları Kanunu doğrultusunda faaliyette bulunan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, odyoloji bölümü ve çocuk gelişimi mezunlarının eğitim personeli olarak çalışma talepleri Milli Eğitim Bakanlığına iletildiği belirtildi. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının ilgili yazıları doğrultusunda MEB kararını verdi.İşitme engelliler destek eğitim programında zorunlu eğitim personeli olarak odyoloğun da tanımlanması, odyologların Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından belirtilen yazısında işitme engelli bireyler destek eğitim programının işitme eğitimi, dil eğitimi ve sosyal iletişim modülünde, dil ve konuşma güçlüğü destek eğitim programının ise gelişimsel dil modülünde uzman öğretici olarak görevlendirilebileceği belirtildi.Çocuk gelişimi bölümü ile çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunlarının özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde; çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenliği ve çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği bölümü mezunlarının eğitim verdiği destek eğitim programlarında uzman öğretici olarak görevlendirilebileceği belirtildi. MEB, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından uygun olarak değerlendirildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü resmi yazısı için TIKLAYINIZ.

Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.

Kaynak: http://www.mymemur.com.tr

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

İş Arayanlar

iş arayan 1270 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Gözde A.
Fizyoterapist

Dün

Firdevs K.
Uzman Öğretici(Okul Öncesi Öğretmeni)

Dün

Ezgi A.
Çocuk Gelişim Ve Eğitim Uzmanı

Dün

Meliha D.
Sağlık Teknikeri

2 gün önce

Cihan B.
Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.