ZİHİNSEL ENGELLİLER SINIF ÖĞRT. KURSUNU BİTİRDİKTEN SONRA NE KADAR ÜCRETLE ÇALIŞACAKSINIZ ?

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
/ 13
[ 31-10-2009 ] ZİHİNSEL ENGELLİLER SINIF ÖĞRT. KURSUNU BİTİRDİKTEN SONRA NE KADAR ÜCRETLE ÇALIŞACAKSINIZ ?

Arkadaşlar kurs için başvuru yaptık ve rehebilitasyom merkezleri bizleri kursa göndermeden anlaşma yaptı. Ben 1.400 tl ile anlaştım acaba sizler ne yaptınız. anlaşma kaç yıllık; size sağlanan imkanlar neler. paylaşırsak birbirimize yardımcı oluruz...

[ 21-12-2009 ] kadir hocam
çok az bi ücrete anlaşmışsın. ben 2 bine anlaştım çevremde herkes 1.700 ile 2.000 arası anlaşma yapmış.
[ 07-01-2010 ] az hocam
hocam bu fiyat bu meslek için az bi fiyat.yaptığınız sözleşmeyi yenileyebilirsiniz.ben 2,250 bin lik teklif aldım ve barınma servis ve öğle yemeği de içinde...bence biraz araştırın...
[ 07-01-2010 ]
önce paraya değil kurumların kalite ve etik anlayışlarına dikkat edin.bunu iş olarak görürseniz çok yıpranırsınız.kurumlar kalitesiz ise bu sizleri çok yorar ve bezdirir,aldığınız yüksek ücretlerin de pek bir anlamı kalmaz.önceliğiniz iyi bir kurumda deneyim kazanmak olmalı,para kendiliğinden gelecektir.
[ 11-01-2010 ] merhaba
arkadaslar hangi sehirlerde oldugunuzu da yazasanız cok ii olur ben daha anlasmadım önereceginiz kurumlar varsa eger
[ 11-01-2010 ]
4-5 ay sonra bu forumlarda okuyacağımız haberi şimdiden yazıyorum:
3 AYDIR MAAŞIMI ALAMIYORUM.NE YAPMALIYIM?
[ 17-01-2010 ] evet
mustafa hocama katılıyorum. Önemli olan gerçekçi maaşların konuşulduğu güçlü ve kaliteli kurumlar...
[ 20-01-2010 ] ÖĞRETMEN
GÜÇLÜ VE KALİTELİ KURUMLAR ZATEN GÜÇLÜ VE KALİTELİ ÖĞRETMEN ALIR BUNU DA UNUTMAYIN :)
[ 30-01-2010 ] gençler
lütfen coşmayın önce paradan bahsederseniz.......... bu kurumlarda dilin kemiği yok he veririrz derler sonra hak getire............DİKKAT EDİN AKILLI OLUN BİZDEN SÖYLEMESİ...........
[ 18-02-2010 ]
önce siz çocuklara ne şekilde eğitim verebileceğinizi düşünün lütfen aldığınız paranın hakkını ne kadar verceksiniz bide hakkını gasp ettiğiniz başka insanlar da var tabii bunları düşünün hemen piyasa araştırmasına girmişsiniz ne kadar ayıp..
[ 20-02-2010 ]
2500 TL ye kurs bitiminden hemen sonra işe başladım. Henüz bir ay olmadı...Ancak genel geçerliliği olan tek bir gerçek var ki bana göre bu işin en az 2000 TL ile anlaşma yapılması gerekiyor...Zor bir mesleğe sahibiz...Ancak bir o kadar da kolay...Öğrencilerim en azından diğer insanlar gibi ardımdan söz etmiyorlar...Dedikodu yok laf söz yok....Rabbimin yeryüzüne indirdiği melekler...Bu işi seviyorum.
[ 20-02-2010 ]
bu ortamda para hep öndemi gidiyor.. abartmayın lütfen
..ay bitince maaşını zamanında al..birde nasılsa çocuk bir şey yapamıyor deyip oturma.. haket aldığını
dimi ama...
[ 20-02-2010 ]
kimseye gel bizde çalış diye teklif gelmiyor arkadaşlar..herkes kendi önce müracaat ediyor yalanmı...
[ 21-02-2010 ] ( Kulak Asın )

Merhaba ben Bu sertifikayı ilk alanlardanım 1750-2250 ortalama fiyattır bence Bundan fazlasını veren kurumlar illa ki vardı fakat daha ucuz öğretmen bulduğunda hemen sizi tasfiye eder böyle kurumlar.O yüzden hem kendimizi zora sokmayalım hem de kurumları.
Bir ikinciside neden Özel Eğitim Öğretmenleri bize taş atıp duruyor.Okul öncesi Öğretmenlerine neden birşey söylemiyorlar.Onlarda bizim yaptığımız işi yapıyorlar.Eğer onlara söylemiyorlarsa ben bunda art niyet ararım bu art niyeti de maddi kaygıya bağlarım.Bizler bu sertifikaları almadan önce Özel eğitim öğretmenlerinin maaşları gayet iyiydi.Şimdi iyi değil ya bu taşlamalarının tek sebebi bu.Okul Öncesi öğretmnelerine neden birşey söylemiyorlar onun açıklaması da kolay.Okul öncesi öğretmeni mecburi personel değil ve bu kurumlar Özel eğitim Öğretmeni çalıştırmak zorundalar bu yüzden maaşları çok yüksekti.Ama bizler bu sertifakalarla maaşları biraz daha makul fiyatlara çektiğimiz için istenmeyen adam ilan edildik.Saygıdeğer meslektaşlarım Bizlerin bu işi daha iyi yapacağımızdan hiç kuşkum yok . Yeni mesleğinizde başarılar dilerim.

[ 05-03-2010 ] ne yapmalıyım ??
Sayın Hocalarım
Ben geçen sene sınıf öğretmenliği bölümünden mezun oldum ve şu anda kpss ye hazırlanmaktayım.sizden şu konu hakkında yardım bekliyorum. bildiğiniz üzere ülke genelinde bazı illerde sınıf öğretmenlerine zihinsel engelliler öğretmeni olma sansı verılıyor ve bu amacla kurslar açılıyor. sizce bunu, en azından şu anda dusunmelımıyım..Bazı forumlardan okuduğuma göre bu alanda işe başadığında ya da bakanlık arafından atandığında tekrar kendi branşına dönüş yapılamayacagından bahsediliyor bunun doğruluk payı nedir acaba?? bir başka sorum ise sınıf öğretmenliği mesleğimi yaparken bu alanda aldığım sertifikayla özel kurumlarda çalısma sansım olamaz mı illa birini tercih etmem mi gerekiyor??
deneyimli hocalarımın yorumlarını bekliyorum. benim gibi bu mesleğin başında olan meslektaşlarıma ne önerebilirsiniz??
saygılarımla tskler...
/ 13