zihinsel engelliler öğrt. için sertifika nasıl alınır?

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
/ 2
[ 08-08-2007 ] zihinsel engelliler öğrt. için sertifika nasıl alınır?
merhaba, ben sınıf öğretmenliği mezunuyum. zihinsel engelliler öğretmenliği yapabilmem için gereken seminer ve sertifikayı nasıl alabileceğim konusunda bilgi edinmek istiyorum. bu kursu alabilmem için devlette çalışıyor olma şartı aranıyor mu? ben şu anda atanamadığım için bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. bu kursu özelden alabileceğim meb onaylı kurslar var mı?
[ 09-08-2007 ]
merhaba sertifika için çalışma şartı yok. devletin açtığı seminerleri netten takip edip kayıt yaptırmak gerekiyor. ama kabul için bir kurumdan başvuru yapmak yardımcı olabilir bildiğim kadarıyla..
[ 16-08-2007 ]
bende türkçe öğretmenliği okuyorum.. acaba sertifika almak için yapmam gerekenler nelerdir?.. devletin verdiği sertifikalı seminerleri bu siteden takip etmek mümkün mü?
[ 18-08-2007 ] :)))
sadece sınıf öğretmenleri alabiliyor sertifikayı. nedir bu sertifika merakı arkadaşlar sırf maaşım artsın diye yazık değil mi? almayın Allah aşkına yaa.
[ 19-08-2007 ] :)
Çok şanslıyız...
[ 19-08-2007 ]
bir siz eksiktiniz, nasıl bir sektör bu böyle, önüne gelen bu sektörü istiyor, kendimi çok şanslı hissettim sayenizde:-)
[ 19-08-2007 ] gel gel taze çıktı bunlar..
abla gel sıcak sıcak sertifika aman almadan geçmeee. bu ne rabet? bu ne hürmet? bi zümrüt, bi yakut, bide özel eğitimci var... pek değerli pek.
[ 20-08-2007 ] :)
Valla ben bir mağaza açıp kendimi vitrinime koyacağım artık. Gelip geçen anne babalar "bak oğlum, bak kızım, bu gördüğünüz bir özel eğitim öğretmeni. onun gibi olmak için sertifika almanız lazım, onun içinde sınıf öğretmeni olmanız lazım." desinler diye... (sözüm sisteme)
[ 21-08-2007 ] :)
arkadaşlar saat baya bir geç ama öyle takılıyordum nette bu özel eğğitim kursu ne zamanlar açılıyor bi bilen varsa seltifika için gitmek istiyorum bilşgi verebilirmisiniz.
[ 21-08-2007 ] Lütfen Yardım Edin

Arkadaşlar bende Sınıf öğrt. mezunuyum.Geçen sene mezun oldum.Bir sene Karamanın ayrancı İlçesinin Buğdaylı köyünde ücretli müdür yetkili sınıf öğrt. yaptım.
Bende özel eğitim sertifikası alıp Özel eğitim öğrt. olmak istiyorum.Ama bunu sırf iş olsun diye değil içimden gelerek istiyorum. Öyleki Uşakta okudum oradaki çocuk yuvasına haftada bir kez muhakkak giderdim öğrenciyken. Karamanda bulunan özel sevgi yumağı engelliler okulunu gezdim.Çok hoşuma gitti inanın ki her bir katta ayrı dünyalarla karşılaştım. Ayrıca bütün çocukları çok seviyorum.Buğdaylıdaki öğrencilerimi de çok özledim.
Ben gerçekten içimden gelerek zihinsel engelliler sınıf öğrt. olmak istiyorum. Bu sertifikayı nasıl alacağımıda bilmiyorum. Allah rızası için bu konuda bilgisi olan bir kardeş bana yardım etsin.Bütün isteğim ve emelim budur.Ayrıca bu yazımı okuyup dalga geçecek olan arkadaşlar lütfen mail yollamayın.Şimdiden duyarlı arkadaşlara teşekkür ederim.
mail adresim:gokhanekici704@hotmail.com
[ 22-08-2007 ]
Zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği sertifika programı http://ookgm.meb.gov.tr/ adresinin duyurular bölümünde ilan edilir.Ya da ocak 2008 ayında 2008 yılında açılacak tüm hizmetiçi eğitim programları, 2008 faaliyet planı olarak http://hedb.meb.gov.tr/ adresine ilan edilir.
Takip etmenizi öneririm.
[ 27-08-2007 ]
milli eğitim bakanlığı personel daire başkanlığı özel öğretim hurumları genel müdürlüğü özel eğitğim genel müdürlüğü ile yapmış olduğum yazışmalarda bundan böyle sertifika verilmeyeceğini öğrendim bunun dışında zaten sertifikaların ipali için açılmış ve kazanılmış bir dava var onun için bu sevdadan vazgeçelim arkadaşlar saygılar
[ 27-08-2007 ] uyanık
bakın zaten olay allak bullak olmuş bide sen çıkmışsın ben türkçe öğretmeniyim diyosun da sertifika da...canım kardeşim biz öğrencilerimize konuşmayı öğretelim türkçesi,ingilizcesi,almancası sonra...haaa bu arada neden en başta tercih etmedin...kapımız açık tabi,gir sınava kazan gel meslektaş olalım,sertifikayla yapma bu işi ,alınterinle yap...başarılar(inanamıyorum senin böle soru sorduğuna,birilerinin dolduruşuna gelmeyesin?)
[ 27-08-2007 ] çağla hanım
ilk öncelikle sizi tebrik ederim sınıf öğretmeniyim diyerek söze girmişsiniz..tebrik ederim,ama kendinden yine kendin,ailen,çevren,yıllaryılı getirmiş olduğun düşüncelerin acaba bu zor ve meşşakkatli işe hazır mı bunun cevabını araştırın...ben sizin kaygınızı gayet iyi anlıyorum bunca yıl oku ve bunların heba oluyoır gibi görünmesi tabiki insanı derinden yartalar ama size tavsişyem kendi işinizi yapmanızdır.ancak bu şekilde gereken düzeye varılabilir..umarım sizde burda atıp tutan emitasyon özel eğitimcilere dönmezsiniz...herşeye rağmen kararınız bu işe atılmaksada allah yardımcınız olsun başarılar
[ 29-08-2007 ] ELEŞTİRİ YAPAN ARKADAŞLAR TUZUNUZ KURU GALBA
Oh oh eleştirin bakalım tabi insanın tuzu kuru olunca kimse başkasını düşünmez.sevgili özel eğitimcilerimiz sizin taban punınız 61 bizim sözleşmeli 83 kadrolu 86 ile alıyor tabi cebinize 2 bin ytl üzerinde maaş girdiği için ve kpss den 80 alıp (yani sizlerden 20 puan yüksek)boşta gezen bizler bi şekilde hayatta kalmak için uğraşıyoruz napalım!işte sertifikadır başka bişeydir.siz dalganızı geçedurun ve görün bakalım sınıfçılar bu işi sizden iyi yapıyo mu yamıyo mu tuzu kuru arkadaşlar.
/ 2