devlette çalışan öğretmen özel özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilir mi

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
/ 2
[ 03-01-2013 ] devlette çalışan öğretmen özel özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilir mi

milli eğitim bakanlığına bağlı bir orta okulda branş öğretmeni özel eğitim sertifikası varsa özel rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilir mi bu konuda tam olarak bilgi alamadım kimseden.özel eğitim kurumları dersane kategorisi ile aynı mı tutuluyor. yoksa özel okulda çalışabildiğimiz gibi çalışabiliyormuyuz. kaç saat çalışabiliriz.

[ 09-01-2013 ] devlette çalışan öğretmenin rehabilitasyon merkezinde çalışabilmesi
Sibel öğretmenim ben rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum ve sizin gibi devlette özel sınıf okutan arkadaşımız var birlikte çalışıyoruz. yapmanız gereken bir rehabilitasyon merkezi ile anlaşmak haftada 8 saat normal mesainiz dışında çalışabilirsiniz.milli eğitim müdürlüğünden anlaşmış olduğunuz rehabilitasyon merkezi evraklarınızla birlikte baş vurarak bağlı olduğunuz milli eğitim müdürlüğünden olur alarak göreve başlatmış olacak.iyi çalışmalar
[ 13-01-2013 ]
Zihinsel Engelliler, Okulöncesi, PDR, Özel Altsınıf öğretmeni, Çocuk Gelişim öğretmeni branşlarından birisiyseniz; Çalıştığın kurumdan muafakat almak koşuluyla, haftada 10 saat çalışabilirsin. Asli görevini aksatmamak şartıyla...
[ 15-01-2013 ]
mrb akadaslar boyle bı sey mumkunse gercekten cok guzel olur bız kendı bulundumuz ilde bunu bi kaç kere dile getirdik ama böyle bi sey yok dediler yada varsa bi örneğini getirin yapalim dediler halil hocam sizde varsa böyle bir durum varsa yardımcı olurmusunuz tsk..
[ 16-01-2013 ] devlette çalışan öğretmen
erkan müdürüm devlette çalışan öğretmenler haftalık 40 saat derse girebilir.bunun 30 saatini kendi okulllarında çalıştıkları için geriye kalan 10 saati özel eğitim ve reh. merkezlerinde milli eğitim oluru le çalışabilir.ancak birkaç gün önce kurum müdürümüz toplantıya katılmış bize bundan sonra haftalık 40 saatin 30 saatle sınırlandırılacağı bilgisin verdi.yani bundan sonra muavafakat alabilmek zor görünüyor .iyi çalışmalar
[ 17-01-2013 ] Devlette çalışan öğretmenler
arkadaşlar devlette çalışan öğretmenlerin nerede hangi şehirde rehabilitasyon merkezlerinde görevlendirildiğini yazarmısınız.
[ 17-01-2013 ]
tsk halıl hocam bılgılerınız için ...
[ 18-01-2013 ] sayın halil hocam
halil hocam o dediğiniz hiç bir zaman uygulanmadı. çünkü sınıf örğetmenlerinin muvafakat alabilmesine hiç bir zaman olanak tanınmadı. yasal olarak bir öğretmenin ders saati 40 saat olarak ifadelendirilir bazı branşlar için. ancak bunlar arasında sınıf öğretmenleri sayılmaz. dolayısıyla da özel eğitimci sınıf örğetmenleri de bu kategoriye hiç bir zaman giremedi. ancak sınıf öğretmenlerinden 30 saati dolduramayanlar derse girer denilir bu da görüşmüş bir durum değil. dolayısıyla devletteki özel eğitim öğretmenleri özel kurumlarda derse giremezler. girseler de imza yetkisi olmaz ancak kurum sen gel benim dersime gir ben sana para veririm olur :))
[ 21-01-2013 ] devlette çalışan öğretmen
abullah öğretmenim evet haftada 8 saate imza atıyor.devletteki çalışma saaatleri dışında çalışıyor.yalnız bundan sonra çalışamayacaklar.iyi çalışmalar
[ 22-01-2013 ] ??
eskiden sınıf öğretmeniyidim şimdi branş öğretmeniyim 20 saat dersim var özel eğitim diplomasıyla çalışabileceğim o zaman dorumudur bilen var mı?
hoş çalıştığım yerde sadece 2 özel eğitim kurumu var. merzifon küçük yer. yine de bilmek istiyorum belki ilerde lazım olur.
[ 23-01-2013 ]
SAYIN arkadaşlar 21.07.2012 tarih 28360 sayılı resmi gazete özel öğretim kurumları yönetmeliği önce (kurum) kelimesinin tanımını okuyun sonra madde 40-b şıkkını okuyun devlette 30 saat zorunlu , yaygın eğitim kurumlarında 40 saat yani fark 10 saat ders üçretli olarak çalıştırılabilir.Milli eğitimden olur almak kaydıyla ama genellikle olur vermiyorlar.Resmi okullarda yönetici,rehber öğretmen hariç iyi çalışmalar
[ 05-04-2013 ] DEVLETTE ÇALIŞAN ÖZEL EĞİTİMCİLER REHABİLİTASYONLARDA ÇALIŞABİLİR.
Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararı 26.maddesine göre HAFTADA 10 SAATİ GEÇMEMEK VE ÜCRETİN KURUM TARAFINDAN KARŞILANMASI KOŞULUYLA ÇALIŞABİLİRLER..

YANLIŞ BİLGİ VERMEYİN LÜTFEN..BAZI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ OLUR VERMEYEBİLİR BU DURUMDA İLGİLİ YÖNETMELİĞİ GEREKÇE GÖSTEREREK MAHKEMEDE HAK ARARSINIZ OLUR BİTER..

BÖYLE ÇALIŞAN BİRKAÇ ARKADAŞIM VAR.MERSİN DE ANTALYA DA VE İSTANBUL AVRUPADA...

SAYGILAR.
[ 15-08-2013 ] MEHMET VAR HOCAMMMMMMMMM
Hocam belirtiğiniz arkadaşlar yani Mersin antalya ve istanbuldaki arkadaşlarla nasıl irtibat kurabiliriz. bende meb özel alt sınıfta görev yapıyorum ve reh.merkezinde mesai sonrası çalışmak istiyorum. fakat il ve ilçe milli eğitim olur vermiyor. lütfen yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim şimdiden..... enazından o arkadaşları emsal gösterirsek daha kolay olur mehkeme diye düşünüyorum...
[ 17-08-2013 ] Sibel Hanım'ın dikkatine;
Branş öğretmenleri rehabilete Merkezlerinde derse giremezler. Derse girebilmek için, Okulöncesi, Çocuk gelişimi, Ftr, İşitme, Görme, Odyolog, Pdr, Psikolog, Zihinsel Engelliler Öğretmeni gibi alanlardan birine mensup olmanız gerekmektedir. Zihinsel Engelliler Branşına son dönemlerde MEB, Sınıf öğretmenlerini 160 saatlik kursa tabi tutarak temin etme yolunu kullanıyor. Bunun haricindeki , Türkçe, Mat, Beden Eğt. Coğrafya, Tarih vs. branşları derslere giremezler. Zaten bu branşlar için kurs da açılmadı.
[ 26-08-2013 ] mebde çalışan öğretmenler
yani sonuç olarak bir netlik yok görünüyor. ben devlette çalışıyorum sabahçıyım ama öğleden sonra çalışmak istesem çalışamıyorum. branş öğretmeni gidip çalışıyor. haksızlık bence.
/ 2