önlisans çocuk gelişimi mezunlarının rehabilitasyondaki görevi ve yeri

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
[ 30-03-2011 ] önlisans çocuk gelişimi mezunlarının rehabilitasyondaki görevi ve yeri

arkadaslar ben önlisans çocuk gelişimi mezunuyum rehabilitasyonda görev yapabileceğimi ve bu siteden kolaylıkla iş bulabileceğimi söylediler yeni üye olduğum için pek fazla bilgim yok istanbulda işe girmek istiyorum ne olarak basvurucam bana bilgi verirmisinz yada anadolu yakasında bildiğinz yerler var mı lütfen yardımcı olunuz. cevaplarınızı bekliyorum

[ 31-03-2011 ] Rehabilitasyonlardaki Yerimiz
Bu alanda 4 yıldır çalışan biriyim. Bende önlisans mezunuyum ama Rehabilitasyon merkezlerinde 2 yıllık mezunların imza yetkileri olmadığı için fazla tercih edilmiyorlar. Alan kurumlarda her türlü işte ( sekreterlik, öğrenci bulma, rapor işleri) çalıştırmaya uğraşıyorlar. Bilginiz olsun. Hatta bende anaokulunda çalışmayı düşünüyorum artık. Ana okulları bu alan kadar zor değil. size tavsiyem ne iş verirsek yapacaksın mantığıyla çalışan bu kurumlar yerine belli bir sınıfınız ve öğrencileriniz olan bir anaokulunda çalışmanızı tavsiye ederim.
[ 03-04-2011 ]
aslında haklısınız fakat yinede denemek istedim açıkcası bi şekilde çalışmam gerektiği için heryere başvuru yapıyorum çalışmayı seviyorum hayat ne gösterir bilmiyorum ama tavsiyeniz doguru.. fakat su anda egtm kadroları dolu oldgundan en azndan anaokul kadroları bosalana kadar bende rehabilitasyonda şansımı denemek istedm blmiorum ne kadar doru olur
[ 18-06-2011 ]
büşra hanım halk eğitim merkezlerini takip edin oralarda 2 yıllık mezunlara ücretli öğretmenlik yapabilmeleri için sertifika veriyorlar.size msjımdada belirtmiştim islahiyeye yakın bir yerdeyseniz ben bu kursu veriyorum.
[ 20-07-2011 ]
Lise ve önlisans mezunları özel eğitim merkezlerinde ustaöğretici statüsünde çalışabilirler ancak müstakilen derse giremez ve imza atamazlar.Yardımcı eğitim personeli anlamında değerlendirilebilirler.
www.ozelogretimakademisi.com
[ 20-07-2011 ] Yardımcı Personel
Muhammet bey yardımcı personel yada özel eğitim merkezlerinde özbakım elemanlığı adı altında açılan eğitimlerle kimse işe falan alınmıyor. Alınan olursada hizmetli muamelesi görüyor. Gerçek şu ki Rehabilitasyon merkezleri imza attırıp öğrenci parasını alamayacağı hiç bir personeli işe almıyor. Sadece 1-2 tane halkla ilişkiler elemanı alır onlara da hastane rapor öğrenci bulma işlerini yaptırır.
[ 20-07-2011 ]
Haklısınız.Uygulama bu şekilde evet.Oysa ben yasal yönünden bahsetmiştim.