'Milas'Ta 3 Bin 500 Engelliden 240'I Rehabilite Ediliyor'

 
Şehir
Etkinlik Tarihi
00-00-0000
Düzenleyen
Etkinlik Süresi
Yazar
Ücret Durumu
Ücretsiz

AK Parti'li Hıdır, Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaretinde, Milas'taki 3 bin 500 bedensel ve zihinsel engelliden yalnızca 240'ının rehabilite sürecine katıldığı belirtildi.

AK Parti Muğla Milletvekili Dr. Mehmet Nil Hıdır, partisinin ilçe teşkilatı yöneticileriyle birlikte Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğüne bağlı Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Merkezde incelemelerde bulunan Hıdır, kurum hakkında bilgi aldı. Özel rehabilitasyon merkezi yetkilileri bugüne kadar Milas ilçe merkezi, belde ve köylerde tespit edilen 3 bin 500 zihinsel ve bedensel engelli bulunduğunu, ancak bunlardan ancak 240'ının rehabilite sürecine katıldığını ifade etti.

Şok eden rakamları duyan Hıdır, ziyarette hazır bulunan Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, parti yetkilileri ve rehabilitasyon merkezi yetkililerinden rehabiliteye katılan öğrenci sayısını arttırmalarını istedi.

Bazı ailelerin devletin verdiği 400 lira tutarındaki rehabiliteye katılan engellilere verdiği maaşı, 'Çocuklarımız okula gelmesin ama biz imza atalım, derslere katılmış gibi gösterip, ücretin yarısını destek olarak biz alalım' şeklinde yasadışı tekliflerde bulunduğunu ifade eden Milas Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Orcan, mümkün olduğunca tüm ailelere ulaşılmaya çalışıldığını söyledi.

AK Parti Muğla Milletvekili Hıdır, engellilerin yoğun olarak tespit edildiği bölgelerde ayrıca rehabilitasyon merkezi kurulması yöntemine gidilebileceğini ifade ederek, yetkililerden bu konuya daha duyarlı yaklaşmalarını istedi.

Kaynak: Haber Fx

Toplam 1 yorum yapıldı, ortalama beğeni << Bir önceki sayfa  |  Bir sonraki sayfa >>
özürlüye tanınan hak özürlünün 24-01-2010
bence bu töredeki aileleri önce eğitmek gerekir ,nasıl bir düşünce dir bu çocuk eğitime gelmesin biz imza atalım .Bu ailere özürlü çocuklarının haklarından söz etmek gerekir bence.
[ Yorumu yapanı görmek için üye girişi yapınız ]
Yorumu değerlendirin
Kötü Normal İyi
 
Toplam 1 yorum yapıldı, ortalama beğeni << Bir önceki sayfa  |  Bir sonraki sayfa >>

Yorum yaz

Sadece üyelerimiz yorum yazabilir ve yorumları değerlendirebilirler
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir